Pomáháme již od roku 1879

CO DĚLÁME?

hasiči musejí být renesanční

Bezpečnost komunity

Naší činností se snažíme přispět k bezpečí naší komunity a okolí a přecházet nebezpečím.

Výcvik

Vzhledem k tomu, že se nebezpečí, která hrozí našemu okolí neustále vyvíjejí. Musíme se měnit i my. Proto se neustále cvičíme v dovednostech, které už zvládáme a nadále se učíme nové znalosti a dovednosti, které využijeme při pomoci druhým.

Zásahové vybavení

I přestože jsme dobrovolní hasiči, snažíme se být vybavení podobně jako naši profesionání kolegové. Abychom byli schopní zaskočit místo nich, kde je potřeba.

Likvidace požárů

I když dnes likvidace požárů tvoří pouze malé procento z celkového počtu našich zásahů, pravidlně se cvičíme i na tuto činnost, abychom byli připraveni.

Požární prevence

Protože i když pomáháme rádi, jsme raději pokud se neštěstí nestávají. A protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Snažíme se na různých akcích pořádaných našim sborem i městkou částí připravovat zábavnou formou prevenci pro naše spoluobčany.

Kultura

Náš sbor sám pořádá kulturní akce, abychom přispěli ke kulturnímu vyžití v naší městské části. Zároveň naši hasiči nechybí na žádné akci pořádané městskou částí nebo jinými spolky.

Jak doma neuhořet

Ročně vznikne v rodinných a bytových domech přes tři tisíce požárů, které si vybírají nejkrutější daň, lidské životy. Jen v roce 2019 při těchto požárech zemřelo pět desítek osob, téměř pět set osob bylo zraněno a přímé škody se vyšplhaly na 420 miliónů korun. Praktické rady jak doma neuhořet naleznete ZDE.

HLÁŠENÍ MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ

Aby jednotky integrovaného záchranného systému mohly adekvátně reagovat (časově a množství prostředků) je nutné jim poskytnout vhodné a kvalitní informace. Jak na to naleznete ZDE.

ZVUKOVÉ VÝSTRAHY

Varovné signály mohou být tím prvním co nás upozorní na blížící se nebezpeční, nebuďte překvapení, buďte připravení více ZDE.

PÁLENÍ

Plošné vypalování trávy a porostů je zakázáno hned třemi zákony České republiky, přesto si tato činnost každoročně vyžádá několik lidských životů, zejména starších osob. Pálení přírodních materiálů po úklidu zahrad provádět lze, ale za dodržení vícero podmínek.  Více informací na tomto ODKAZU.

HASICÍ PŘÍSTROJE

Nedejte ohni šanci zničit Váš majetek a zastavte ho hned na začátku! Je nutné vědět, jaký hasicí přístroj k čemu použít, abyste minimalizovali škody způsobené požárem již na začátku, a zároveň abyste nezranili sebe nebo někoho jiného. Informace o hasících přístrojích je možné nalézt ZDE.

Nebezpečí požárů při jarním úklidu

Současně s tím, jak se příroda probouzí po zimním spánku, začínají pro hasiče období zvýšeného počtu zásahů u požárů, které způsobí neopatrní lidé při úklidu na zahrádce nebo při odstraňování staré trávy na loukách a zatravněných plochách v okolí rodinných domů. Odkaz ZDE.

Veškerá práva k obsahu na webu patří:

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

Sbor dobrovolných hasičů Praha - Dubeč